Rzeszów biblioteki studenckie

Ogłoszenia pisanie prac Rzeszów, prace magisterskie Rzeszów i prace licencjackie Rzeszów na stronie głównej www.pisanieprac.co
Zestawienie bibliotek w Rzeszowie:
Filia nr 1 /ul.Bohaterów 1/
Filia nr 2 /ul.Fredry 5/
Filia nr 3 /ul.Krzyżanowskiego 6/
Filia nr 4 /ul.Ofiar Katynia 15/
Filia nr 5 /ul.Budziwojska 194/, Filia nr 6 /ul.Podwisłocze 6/
Filia nr 7 /ul.Osmeckiego 51/
Filia nr 8 /ul.Okulickiego 3/
Filia nr 9 /ul.Czackiego 5/
Filia nr 10 /ul.Podchorążych 1/
Filia nr 11 / /ul.Dąbrowskiego 79a/
Filia nr 12 /ul.Beskidzka 5/
Filia nr 15 /ul. Lwowska 60/
Filia nr 16 /ul.Gromskiego 10c/
Filia nr 17 /ul.Paderewskiego 154/
Filia nr 18 /ul.Ćwiklińskiej 2/
Filia nr 20 /ul.Zbyszewskiego 15/.
Rzeszów to miasto wojewódzkie. MPK Rzeszów znalazło się w pierwszej trójce przewoźników miejskich najbardziej przyjaznych studentom, przy zakupie biletu semestralnego na wszystkie linie w Rzeszowie student może liczyć na 18,78 proc. oszczędności, co jest trzecim wynikiem wśród 10 największych ośrodków akademickich w Polsce.
Portal www.kontostudenta.pl przygotował poradnik studenta pierwszego roku „Jak nie zbankrutować na studiach?”
Autorzy poradnika odpowiadają na kilka podstawowych pytań nurtujących studentów – Ile kosztuje życie studenta? Jak przetrwać pierwszy rok studiów? Skąd wziąć pieniądze studenckie wydatki? Gdzie tanio zjeść i jak oszczędnie podróżować?.
Ile kosztuje studenta poruszanie się po całym mieście? Czy bardziej opłaca się kupić jeden bilet na cały semestr, czy jeździć na miesięcznych? Z całego kraju najbardziej pozytywnie wyróżnia się Wrocław, gdzie za bilet na 5 miesięcy zapłacimy prawie 25 % mniej, niż gdybyśmy kupili 5 biletów miesięcznych, tuż za nim są Lublin oraz Rzeszów (prawie 19 % taniej).
RZESZÓW jest stolicą województwa podkarpackiego, centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego i gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski. W położonym nad rzeką Wisłok mieście spotykają się dwie krainy geograficzne: równinna, lesista Kotlina Sandomierska oraz pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Okolice Rzeszowa obfitują w należące do najbogatszych w Polsce złoża gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Umiarkowany klimat, a także bogactwo flory czy fauny to dodatkowe atuty Rzeszowa i okolic.
Miasto jest ważnym punktem na mapie Europy. Tu krzyżują się trakty drogowe: międzynarodowa trasa E-40 Drezno – Kijów oraz drogi krajowe nr 9 i 19, umożliwiające najkrótsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo- Wschodniej. Przez Rzeszów prowadzi też magistrala kolejowa E-30 z Zachodu na Wschód, mająca międzynarodowe znaczenie gospodarcze.