Czy samodzielne pisanie prac jest DIY

Czy samodzielne pisanie prac jest DIY

 

Może ktoś mnie za to pytanie potępi, ale jakoś tak mi się nasunęło….  czy w dzisiejszych czasach samodzielne pisanie prac to jest już DIY? Czy potrzebujemy do tego pomysłu, jak do zrobienia własnoręcznie swetra na drutach, lampki z bębna pralki czy stolika z roweru albo pocztówki świątecznej w formie wyklejanki czy też kreatywnego pakowania prezentów? Mhm…Jak podpowiada filozofia DIY „zrób to sam” (do it yourself) więc w tej materii pisanie prac, wszelkich prac, jest zgodne z jej przesłaniem. Cóż, ile filozofów tyle teorii. Każdy może wybrać tę drogę, lub inną.

Więc pisanie prac czy pomoc w pisaniu prac? Wybór należy do Ciebie. Tak jak to, czy będziesz zwolennikiem minimalizmu w życiu czy staniesz się pasjonatem kuchni wege, czytelnikiem powieści grozy, smakoszem Portera lub orędownikiem lifestylu.

 

Jeśli wiesz jak zrobić, zrób to sam

 

Tak, jeśli wiesz i umiesz to jesteś w dobrej sytuacji. Sam sobie poradzisz. Jeśli jednak nie…. Na to jest kilka sposobów. Możesz się nauczyć (to może potrwać), poprosić o pomoc a jeśli i to zawodzi… wtedy szukasz dalej. I jeśli tak jak przy produkcji elementów DIY posłużysz się bogatą wyobraźnią na pewno z tematu pisanie prac wyjdziesz obronną ręką. Czy samodzielne pisanie prac jest DIY w twoim wykonaniu?

 

Trzymam za Ciebie kciuki!