Czy warto studiować prawo?

Czy warto studiować prawo?

 

 

Żyjemy w kraju gdzie każdy (choć trochę) jest prawnikiem, jak mówi jeden z ekspertów TVN BIZNES. Tylko czy każdy jest prawnikiem skutecznym? No, nie. Na tej płaszczyźnie jest już dużo gorzej.

Bo właściwie jak zostaje się dobrym prawnikiem?

Może po kolei. Na pewno trzeba zacząć od wyboru studiów i to wyboru świadomego, bo studia prawnicze niestety do łatwych nie należą. I o ile każdy trochę może być prawnikiem albo sobie myśleć, że trochę nim jest, o tyle ukończyć studia prawnicze bez z odpowiedniego podejścia jest trudno.

 

Studiowanie to nie tylko fajna zabawa, ale też ślęczenienie nad tomami książek, pisanie prac semestralnych, pisanie referatów, zaliczenia, egzaminy.

Jeżeli więc masz cel (jeśli faktycznie jest to cel) żeby zostać prawnikiem i to takim, który ma zamiar odnieść sukces w zawodzie będziesz musiał się sporo nauczyć.

Jeśli uda ci się zdanie wszystkich egzaminów, pisanie wszystkich prac i ostatecznie obrona to jeszcze nie oznacza, że od razu po studiach staniesz się bogaty, będziesz miał fajne auto, skórzaną kanapę we własnej kancelarii i cudowne życie rodem z pocztówki z Wysp Kanaryjskich.

 

Niestety nadal będziesz musiał długo uczyć. Najpierw aplikacja, potem pierwsza praca: może dla korporacji a może dla zaprzyjaźnionej kancelarii (czytaj warto mieć w tym zawodzie koneksje, rodzinne powiązania, wartościowe znajomości) a może nigdzie…., bo ukończenie prawniczych studiów nie zawsze oznacza, że od razu znajdziesz pracę albo pracę w zawodzie.

Zanim więc wybierzesz studia prawnicze przemyśl, czy na pewno jesteś dobrym kandydatem.

Czy warto studiować prawo? Każdy musi indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie.