Dlaczego warto prace inżynierskie pisać samodzielnie

Dlaczego warto prace inżynierskie pisać samodzielnie

Właściwie każdy głupi sensownie odpowie na to pytanie. Warto bo jak jesteś autorem pracy inżynierskiej, to wiesz co w niej jest. Wiesz z czego korzystałeś, pamiętasz jakieś definicje czy cokolwiek charakterystycznego z pracy. Jak zapyta Cię promotor „A jaka była pozycja wiodąca w pierwszym rozdziale?” to znasz odpowiedź. Pamiętasz czy była gruba, czy cienka. Takie rzeczy są ważne. Poza tym pisanie prac inżynierskich niewątpliwie rozwija i przygotowuje do przyszłości, jako inżyniera (nie zakładamy tu przyszłości na zmywaku w GB, ale pracę w swoim zawodzie w swoim kraju, czyli Polsce).

Dlaczego warto prace inżynierskie pisać samodzielnie? Nawet nie powinniście zadawać sobie takich pytań, lecz z góry założyć, że jesteście w stanie to zrobić. W końcu to właśnie Wy studiowaliście te wszystkie lata, to Wy zgłębialiście wiedzę by się rozwijać w tym kierunku. Poza tym pisanie prac inżynierskich to wcale nie jest taka skomplikowana sprawa jak może wydawać się przed przystąpieniem do jej realizacji. Po prostu trzeba zacząć, a potem pisać dalej… aż się ją ukończy. Smak samodzielnie napisanej pracy inżynierskiej jest niepowtarzalny. Bo przecież nawet najdłuższy bieg trzeba rozpocząć od pierwszego kroku. Przy pisaniu teorii będziecie korzystać z książek z waszej uczelnianej biblioteki. Promotorzy nie wymyślają tematów zupełnie z kosmosu, wiedzą, że w akademickiej bibliotece są właściwe pozycje i z tym co jest dostępne na pewno sobie poradzicie. A później już jakoś pójdzie. Nie mówię, że to sprawa prosta, bo to by była przesada, ale wykonalna dla Was, tym bardziej, że przecież uczyliście się o tym o czym będziecie pisać.

Także w tych samych bibliotekach znajdziecie poradniki Jak napisać pracę inżynierską. Ona pomoże Wam bardziej niż się tego spodziewacie. Pogódźcie się z biblioteką, przecież chyba nie obraziliście się na siebie.

Rady zawarte w tym artykule są także adekwatne do czynności jakimi są pisanie prac: prace licencjackie i prac magisterskie.