JAK DOBRZE ROZPOCZĄĆ NOWY ROK

Na samym początku tego roku zadaj sobie pytanie, czy aby na pewno zakończyłeś już rok, który właśnie minął. To bardzo ważne jeśli masz plany i postanowienia aby zabrać się za nowe cele i wyzwania.

Jeśli będą się za tobą ciągnąć jak ogon niezakończone plany, projekty, pisanie prac zadanych w ubiegłym roku to pewnie wyniknąć stąd może sporo frustracji i znacznie nadwątli to wasze nerwy.

Albo inna opcja

 

Może to były tylko plany, nieurzeczywistnione. Nic nie zrobiłeś żeby je zrealizować (może po prostu zapomniałeś) i ich czas minął. Bezpowrotnie. Pociąg odjechał a ty do niego nie wsiadłeś…

Jeśli jednak jest tak, że masz jeszcze szansę dokończyć to, co zacząłeś i odłożyłeś na bliżej nieokreślone „jutro” to zrób to. Jak najszybciej.

Podpowiem ci pewien pomysł, który może da ci do myślenia, chociaż niekoniecznie dotyczy twojego problemu. W jednym z poradników przeczytałam wskazówkę dla osób, którym nie chce się myć naczyń wieczorem i zostawiają je sobie do umycia na rano (a przecież wszyscy wiemy jak nieprzyjemnie jest mieć rano bałagan w kuchni i po obudzeniu zajmować się od razu myciem).

Na czym polega sposób?

Umyj naczynia szybko. Ta czynność wieczorem nie zajmie ci więcej niż 15 minut. Możesz nastawić sobie budzik który po 15 minutach da ci znak, że czas szorowania kuchennych brudasów skończony. I powiem więcej, raczej na pewno uporasz się z tym szybciej, zanim usłyszysz dźwięk budzika. Możesz do tego wykorzystać czas przerwy reklamowej w czasie oglądania filmu. Czas szybko minie a ty jedną czynność będziesz miał za sobą. I jak wstaniesz rano w kuchni będzie czysto. Więc same plusy.

Spróbuj takie podejście zastosować w sprawie, z którą dotąd sobie nie poradziłeś. Może ogarnięcie ubiegłorocznych zaległości wymaga lepszej organizacji czasu. Albo trochę dobrej woli. Innego nastawienia. Albo decyzji, że tu i teraz robisz to, co zaplanowałeś kiedyś. I zamiast zastanawiać się czy masz na to teraz czas, albo pomysł nie wymyślaj komplikacji. Znajdź wyjście z sytuacji.

Jeśli chodzi o temat przewodni tego portalu czyli pisanie prac, to staraliśmy się przez cały ubiegły rok wspomagać was w nauce pisania poprzez odpowiednio dobrany zakres artykułów motywacyjnych oraz tematycznych dotyczących poszczególnych elementów pisania prac, przyswajania wiedzy i odpowiedniego jej wykorzystywania w praktyce.

Wiemy że niektóre z nich cieszyły się waszym sporym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że się przydały i czegoś praktycznego się dzięki nim nauczyliście.

Jeśli jeszcze macie zaległości i chcecie je szybko nadrobić to na stronie znajdziecie artykuły, które są przydatne w dziedzinie jaką jest pisanie prac.

W ubiegłym roku najchętniej czytaliście przede wszystkim na temat:

tego jak napisać referat:

http://pisanieprac.co/jak-napisac-referat/

Często też odwiedzaliście podstrony na temat: jak napisać esej,

http://pisanieprac.co/jak-napisac-esej/

jak napisać plan pracy, jak napisać dobrą pracę pisemną

http://pisanieprac.co/category/studenckie-aktualnosci/page/4/

jak napisać recenzję

http://pisanieprac.co/jak-napisac-recenzje/

jak napisać rozprawkę

http://pisanieprac.co/napisac-rozprawke-proste-wytlumaczenie/

czy jak się zmotywować do pisania pracy magisterskiej

http://pisanieprac.co/jak-zmotywowac-sie-do-pisania-pracy-magisterskiej/

czy metodologia badań własnych

http://pisanieprac.co/metodologia-badan-wlasnych/

Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się opisać jeszcze wiele przydatnych dla was zagadnień, z których intensywnie będziecie korzystać.

Pamiętajcie, że im szybciej poradzicie sobie z zaległościami, tym szybciej zaczniecie w tym roku spełniać swoje marzenia i cele. Będziecie mieć też więcej wolnego czasu dla siebie. A przecież warto znaleźć dobry balans pomiędzy pracą, przyjemnościami i wypoczynkiem.