Halloween party

It`s time for HALLOWEEN

Halloween to skrót od Hallow Even, czyli  wigilia Wszystkich Świętych. Ten zwyczaj oswajania duchów i potworów wywodzi się sprzed naszej ery. Narodził się na terenach Irlandii. Ostatni dzień października dla rolniczych plemion celtyckich był magiczną datą. Tej nocy spotykał się świat żywych i umarłych. Dusze osób, które zmarły podczas ostatniego roku, wracały na ziemię, poszukując żywych, aby w nich zamieszkać. Mieszkańcy wiosek wystawiali dla nich misy z darami, sami zaś ubierali się w stare, odrażające łachy, by odstręczyć duchy. Irlandczycy przywieźli ten zwyczaj do Ameryki, gdzie szybko się zadomowił.

Strój

Dress code na halloween tostroje czarownic, kościotrupów, duchów, strachów na wróble, wampirów i innych straszydeł. Suknię czarownicy można zrobić z czarnego plastikowego worka na śmieci. Wystarczy wyciąć w nim otwory na głowę i ręce, a dół ozdobić gustownymi ząbkami. Dobrze widziane jest też by przebrać się za postaci z Harrego Pottera.

Wróżby

 1. Przeskakiwanie przez świece

  Potrzebne będzie: Kreda, 12 świeczek.

  Przebieg: Na podłodze należy narysować koło zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, podzielić na 12 równych części. W każdej z nich należy umieścić zapaloną świecę. Koło powinno być duże, aby można było swobodnie przeskakiwać przez zapalone świece od zewnątrz do środka. Każda z nich symbolizuje kolejny miesiąc. Te, które zgasną w trakcie skoku, wróżą nieszczęście w danym miesiącu, wydarzenie niespodziewane i smutne
  .

 2. Orzechy do ogniska

  Potrzebne będzie: Ognisko, nieobrane orzechy laskowe lub włoskie.

  Przebieg: Każdy wrzuca orzech do ognia. Jeśli pęknie on z trzaskiem, oznacza to, że ktoś odwzajemni naszą miłość.

 3. Spodek przyszłości

  Potrzebne będzie: Kilka talerzyków, drobne przedmioty, np. moneta, obrączka itp.

  Przebieg: Na stole należy ustawić talerzyki – jeden z nich pozostaje pusty, a na pozostałych należy położyć jakiś przedmiot, np.: listek, monetę, obrączkę. Osoba z zasłoniętymi oczami ma za zadanie wybrać jeden z talerzyków. Zawartość spodka przepowiada wydarzenia na przyszły rok i tak: spodek z listkiem oznacza rychły ślub; z monetą – duże pieniądze, a z obrączką – wielką miłość. Pusty talerzyk mówi tyle, iż w przyszłym roku nie będzie żadnych zmian w życiu danego uczestnika. Poszerzcie listę przedmiotów, korzystając z ich symbolicznych znaczeń.

 4. Cukierek albo psikus

Z pomarańczowego papieru technicznego należy wyciąć tyle dyni, ile gości będzie brało udział w imprezie. Na jednej z dyni należy umieścić na odwrocie napis „Cukierek”. Na pozostałych dyniach należy napisać słowo „Psikus” oraz polecenie z zadaniem do wykonania, np.: „Machaj skrzydłami jak nietoperz”, „Zrób najbardziej przerażającą minę”, itp. Wszystkie dynie z napisami powinny znaleźć się w pojemniku, z którego będą losowane. Jeśli zostanie wyciągnięta dynia z napisem „Psikus”, gracz otrzymuje zadanie, a po prawidłowym jego wykonaniu, może dostać w nagrodę smakołyk. Jeśli zaś zostanie wylosowana dynia z „Cukierkiem”, wówczas gracz otrzymuje słodycze – może również sam sobie wybrać słodką nagrodę.

Znalezione obrazy dla zapytania: wróżby na halloween"

Pamiętaj. zabawa to dobry sposób by uwolnić się od pisania prac, a przede wszystkim od plagiatu jsa.