Jak zacząć pisanie pracy magisterskiej

Jak zacząć pisanie pracy magisterskiej?

 

No faktycznie, pisanie prac jako zajęcie nie powala mega atrakcyjnością. Są inne, fajniejsze i milsze zajęcia. A nawet, jeśli nie jest to super nuda, to i tak nie wiadomo jak się do tego zabrać, jak zacząć pisanie, jak się zmotywować (a czas płynie, albo lepiej – ucieka). I nawet jeśli już pojawią się chęci związane z przybliżającym się terminem obrony to i tak ciągle nie wiadomo jak zacząć.

Może po prostu trzeba szukać coraz lepszych wymówek, kąpać się w morzu pretekstów albo myśleć optymistycznie, że „jakoś to będzie”.

(A czas nieubłaganie się kurczy. Wymówki lub nie, i tak…………….czas ucieka.)

 

Ale wróćmy do tematu: jak zacząć pisanie pracy magisterskiej? Pomyśl, że inni przed Tobą jakoś zaczęli a może (niektórzy na pewno) skończyli pisanie prac. Im się udało to i Tobie może się udać.

 

Chęć najważniejsza

Jeśli więc masz chęć (albo odgórną potrzebę napisania pracy) to ją zacznij po prostu pisać.

Powiesz, że to trudne, bo najpierw trzeba przejrzeć stosy materiałów, książek, artykułów i to wszystko, olaboga, przeczytać!

 

A ja myślę, że nie. Niekoniecznie od razu musisz być taki mądry i tak solidnie zaznajomiony z tematem.

Dam Ci radę. Otwórz swój komputer, otwórz nowy dokument, podpisz go tytułem swojej pracy i spróbuj napisać pierwsze zdanie. Wiem, to właśnie pierwsze zdanie jest najtrudniejsze. Ale musisz wykonać ten krok. Jeśli nie wiesz jak, otwórz którąś z książek, które mają Ci służyć jako materiał źródłowy i przepisz jedno zdanie.

To będzie pierwsze zdanie Twojej pracy. Może później je zweryfikujesz  i nie pozostawisz go w napisanym materiale. Ale to będzie Twoje pierwsze zdanie i znak, że zacząłeś.

Jedna myśl na temat “Jak zacząć pisanie pracy magisterskiej

Komentarze są zamknięte.