Jak zmniejszyć plagiat

Jak zmniejszyć plagiat

Jeśli szukacie informacji jak zmniejszyć plagiat w pracy dyplomowej to znaczy, że macie za duże współczynniki plagiatu. Problem plagiatu może wypłynąć przy pisaniu następujących prac: prace magisterskie, prace licencjackie, prace inżynierskie, a także prace zaliczeniowe, a w tym: prace kontrolne i prace semestralne. Są dwa współczynniki plagiatu mówiące o tym jak duża zbieżność tekstu występuje w waszej pracy. Współczynnik 1 mówi o sytuacji gdy program antyplagiatowy znalazł fragmenty długości co najmniej 5 wyrazów identyczne z porównywalnymi źródłami, czyli internetem i niejednokrotnie także innymi pracami. Współczynnik 2 jest natomiast mniej restrykcyjny: wynajduje 25 takich samych i więcej wyrazów jak gdzieś indziej w internecie lub innych opracowaniach. Na ten właśnie współczynnik trzeba uważać.

Zazwyczaj jego wartość nie może przekroczyć 10%, ale każda uczelnia może mieć inne progi.

Ze zrozumiałych względów zawsze 1 współczynnik jest znacznie wyższy niż 2. Jeśli zatem nie macie dostępu do raportu z uczelni i dowiadujecie się, że „praca ma 15% plagiatu” to przede wszystkim musicie ustalić o który współczynnik chodzi. Jeśli to 1 współczynnik to najprawdopodobniej macie już spokój z plagiatem, za to jeśli będzie to ten drugi to czeka Was żmudna i denerwująca praca.

Jak zmniejszyć plagiat? Po prostu trzeba znaleźć splagiatowany fragment w swojej pracy magisterskiej, licencjackiej czy inżynierskiej i napisać go innymi, bardziej swoimi słowami.
Trudno w jednym artykule wszystko dobrze opisać, ale na szczęście jest pomoc. To ebook – poradnik jak uniknąć plagiatu w pracy dyplomowej dostepny również pod tym adresem

www.ogloszenia-pisanieprac.pl/ebook 

Co jakiś czas ogłasza się ktoś kto oferuje pomoc przy zmniejszaniu plagiatu. Dla mniej cierpliwych jest to na pewno dobre rozwiązanie.

Tu jedno z takich ogłoszeń:

http://pisanieprac.co/ogloszenie/poprawa-plagiatu-poprawki-poprawek/

lub

POPRAWA PLAGIATU POPRAWKI POPRAWEK