Jak zmotywować się do pisania pracy magisterskiej

Jak zmotywować się do pisania pracy magisterskiej?

To trudne, ale i łatwe jednocześnie. Dlaczego trudne? Na to pytanie właściwie nie trzeba odpowiadać, bo każdy będzie miał tu swoją indywidualną historię. Najczęstszym powodem jest jednak po prostu lenistwo. Innym powodem jest  prokrastynacja, czyli odkładanie na później wykonania czynności. To jest pierwszy i najpoważniejszy powód nie robienia tego, co właśnie zrobić powinniśmy.

Myśląc o pracy licencjackiej, magisterskiej, inżynierskiej czy jakiejkolwiek innej, która z wiadomych względów nie zajmie nam godziny, czy dwóch, lecz na prawdę spory kawał czasu wytwarzamy w głowie jej obraz, jak rosnącego dzień po dniu potwora. I tak na prawdę dalszych odkładaniem jej na później pogarszamy tylko sprawę. A jak każdy z Was może poczuć na własnej skórze, nie jest to wcale takie trudne. Trzeba tylko chcieć i zacząć to robić!

Zatem jak zmotywować się do pisania pracy magisterskiej? Właśnie trzeba zacząć. Po prostu. Zebrać materiały, otworzyć książki i zacząć klecić pierwsze zdanie. Najlepiej jest zacząć od pierwszego rozdziału. Jest to zazwyczaj rozdział wprowadzający w tematykę całej pracy dyplomowej. czyli wiedza, którą teraz będziecie zgłębiać. A później już najzwyczajniej pójdzie dalej i nim się spostrzeżecie, konkretny etap pracy – np. rozdział będzie już gotowy. Nie zajmie to jednego wieczora, ale spokojnie sami możecie „urwać łeb tej hydrze”.

Powodzenia