Kawa

KAWA
Pomyślałam, że o czym jak o czym, ale o kawie piszącym prace trudno byłoby nie wspomnieć. Bo jak pisać bez wypicia choćby jednej, wspomagającej kawy? To się nie da.
Jeśli więc tak, jak ja jesteście zagorzałymi wielbicielami kawy i nie potraficie sobie wyobrazić poranka bez filiżanki kawy to może zainteresuje Was moje podsumowanie.
Ostatnio po raz kolejny (po tym jak były na ten temat zdania przeciwne) dowiedziałam się, że zdrowo pić kawę. Oczywiście w rozsądnych dawkach, max 3 filiżanki dziennie.
Na co pomaga kawa? Podobno pomaga zwalczyć depresję, działa zapobiegawczo w chorobach takich jak cukrzyca czy Parkinson. Niedawno też poznałam świetny pomysł na peeling z kawy.
Przepis
Potrzebne są dwie szklanki grubo zmielonej kawy, pół szklanki soli lub cukru, wymieszaj z oliwą z oliwek albo olejem migdałowym. I gotowe.

Pomaga w złuszczaniu starych komórek ciała a zawarta w kawie kofeina minimalizuje cellulit i żylaki. Stosuj tylko na ciało, bo ten peeling jest zbyt twardy do skóry twarzy.
No i właśnie, peeling wychodzi mi w obróbce często o wiele lepiej niż zaparzenie naprawdę dobrej kawy. Nie robię jej tak dobrze, jak bariści, czyli osoby zawodowo zajmujące się parzeniem kawy. Ale i oni twierdzą, że kluczem do świetnego smaku kawy jest jej świeżość. Świeża kawa to kawa świeżo palona (nie świeżo pakowana), a potem świeżo zmielona – pozostaje taka tylko do 15 minut po zmieleniu. No i oczywiście potrzebny jest dobry ekspress do kawy. On tu wiele może pomóc.

Są dwa podstawowe gatunki kawy: arabica i robusta. Ta druga charakteryzuje się większą zawartością kofeiny.
Behawioryści, mówią że wybór konkretnego rodzaju małej czarnej mówi wiele o naszym charakterze. Jaki charakter mają osoby pijące te kawy?
Zrób mały test i dowiedz się czegoś o sobie
Latte – usposobiony refleksyjnie
Cappuccino –serdeczny
Macchiato – powściągliwy tradycjonalista
Americano – opanowany i sumienny
Esspresso – życzliwy
Podwójne espresso – pragmatyczny (jeden strzał Ci nie wystarcza)
Mokka – kocha zabawę i jest twórczy
Kawa mrożona – asertywny i szczery
Expresso – mądry ale irytujący

I jak wyniki testu? Wrażeniami możesz podzielić się na naszym facebooku.
A my życzmy, żebyś kupował zawsze tylko te najlepsze ziarna kawy i cieszył się potem aromatem świeżo palonej kawy w jakimś ładnym kubku. Ale o tym innym razem…