KSIĄŻKI PRZEDŚWIĄTECZNE I ŚWIĄTECZNE

Ciasteczka, pierniki, ozdobne gałązki, bombki, światełka, choinki i prawdziwe życie czyli przygotowania do Świąt i Święta. Dziś propozycje książek o tematyce przedświątecznej i świątecznej. Polecimy Wam kilku autorów, właściwe w większości autorek książek o tym magicznym czasie w roku.

Od kilku lat wybrana stacja telewizyjna prezentuje bardzo urokliwy, utrzymany w świątecznej konwencji film „Święta Last Minute” (jeśli nie pamiętacie go oto link: https://www.cda.pl/video/1208257eb) ze świetnymi rolami Jamie Lee Curtis i Tima Allena. Nie wiem czy wiedzieliście, ale obraz powstał powstała na podstawie powieści Johna Grishama „Ominąć Święta”. To komediowa historia o tym jak para małżeńska, której córka wyjechała na z kraju chce czas świąteczny spędzić na Karaibach. Czy uda im się obejść tradycję? Książ ma tylko 143 strony, jest króciutka i bardzo szybko się ją czyta. Film jest zabawny, pełen dobrej energii i sporej dawki śmiechu. Może więc warto sięgnąć po relaksującą lekturę lub odprężający film? Przecież Święta tuż tuż…

Inną pozycją lekturową, którą chcemy Wam w tym okresie polecić są „Nasze kochane Święta” Iwony Poczopko. To niezwykle przewrotne opisana saga rodzinna. Zaczyna się w czasach kiedy na mapie było NRD a pozycję luksusową stanowiło wychodzenie na zakupy do Pewexu. I tak przez lata rodzina spotyka się przy wigilijnym stole… Co z tego wynika i do kiedy trwa? Wszystkiego dowiecie się czytając tę pozycję. Polecamy serdecznie, bo to pomysł nietuzinkowy i czyta się to naprawdę dobrze.

„Siedem cudów” autorstwa Agaty Przybyłek to opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Siedmiu bohaterów i siedem historii pewnych losowych powiązań. Fabuła zaczyna się 7 dni przed Wigilią. Co przeniesie bohaterom ten czas? Ciekawa historia, ale nie napiszę nic więcej, sami sprawdźcie. Hej kolęda, kolęda…!

A teraz pozycja zagraniczna. Powieść o zabieganych, współczesnych kobietach, świętach, miłości, szaleństwie. Lekka, zabawna, trochę może zbyt cukierkowa (ale co tam) powieść o przedświątecznym szaleństwie i o tym żeby nie dać zwariować, bo wtedy, jak sami wiedzie, można.

I jeszcze zbiór opowiadań znanych polskich autorów, którzy tym razem napisali okołoświąteczne historie. Wśród nazwisk sami najlepsi: Joanna Bator, Jerzy Pilch, Paweł Huelle, Kazimierz Kutz, Jacek Podsiadło, Eustachy Rylski. Opowieści wzruszające i dające do myślenia, zaskakujące i zabawne. Czy li takie jakie potrafią być Święta Bożego Narodzenia. Polecamy zbiór opowiadań „Pod dobrą gwiazdą”.