NADSZEDŁ WRZESIEŃ NOWY SEZON START

Wakacje się skończyły. Dzieci poszły dziś do szkoły. Będą miały nowe zadania do wykonania nowe podręczniki, nowe przedmioty. Bo one już od jutra rana z plecakiem czy tornistrem na plecach podążą w świat nauki. Będą uczyć się czytać, pisać, liczyć, pisać wypracowania,

A studenci?

No a studenci mają jeszcze czas. Jeszcze wakacje. Albo przynajmniej tak im się wydaje.

Bo pogoda ciągle letnia, wakacyjna, słoneczna. Trochę mało słońca było w czasie wakacji, czemu by teraz go nie wykorzystać.?

Może gdzieś wyjechać, w góry, na Mazury, nad morze?

Ale chyba nie wszyscy. Niektórzy spóźnialscy jeszcze nie przyłożyli się do swoich prac. Więc pisanie prac jeszcze…, oj jeszcze, nie zaczęte???

Nieładnie. A dzieci już dziś poszły do szkoły.

A studenci się jeszcze zastanawiają czy pisanie prac licencjackich na pewno jest łatwiejsze od pisanie prac magisterskich.

A co z inżynierkami? Studenci jeszcze nie myślą. W końcu jakoś to będzie.

Będzie albo nie będzie. Naiwny ten kto myśli, ze samo się zrobi. Oj, naiwny.

Dzieci wróciły do szkoły, dorośli poszli do pracy. A studenci, jeszcze nie chcą rozpocząć nowego sezonu. Jeszcze chcą odpocząć przed nauką, pisaniem prac zaliczeniowych, egzaminami semestralnymi…dużo tego. Ale jeszcze jest czas.

Jeszcze można dłużej sobie pospać, po grillować, wypić bezkarnie niejedno piwo, skoczyć na jakiś festiwal, ognisko pożeglować. Jeszcze miesiąc. Dużo czasu na wypoczynek.

Chyba, że na pisanie. Bo jeśli ktoś ma w tym czasie pisać pracę (ten, kto dotąd tego nie zrobił bo termin go nie gonił) bo termin już tuż tuż… czasu ma jakoś o wiele mniej.

A może jakiś egzamin poprawkowy się przyplątał i odplątać nie chce? Może zaległości są tak duże, że lepiej je nadrobić teraz niż potem się nie wyrobić.

Przemyśl to, co napisałam. Bo to może do Ciebie. Bo może dla Ciebie studencie już też się zaczął sezon i trwa. Sprawdź. Może tez masz coś do zrobienia już dziś.