Najlepszy czas na pisanie prac

Najlepszy czas na pisanie prac jest właśnie teraz. Jeszcze kilka dni i w całej Polsce zaczną się Juwenalia a co by nie mówić nie jest to dobry moment do jakiejkolwiek kreatywnej działalności wymagającej myślenia, czytania, przetwarzania tekstu i wklepywania tego wszystkiego własnymi słowami do komputera. Teraz w całym kraju pogoda jest raczej kiepska, wieje wiatr i pada deszcz. Nie jest to pogoda na spacery. Prawdę mówiąc jakiekolwiek wyjście nie należy do przyjemności. Mówiąc szczerze pogoda nie nastraja optymistycznie do czegokolwiek, ale można sobie z tym poradzić.

Proponuję zrobić sobie kawę kuloodporną. Nie, nie oznacza to, że idziemy na wojnę, chyba, że z chandrą. Zaparz sobie kawę sypaną o Twojej ulubionej mocy, dodaj szczyptę kurkumy, jeszcze mniejszą ilość cynamonu i jeszcze mniej pieprzu cayenne. Do tego dodaj jedną łyżkę oleju kokosowego. Wszystko razem wymieszaj blender aż powstanie na górze pianka. Jeśli słodzisz to najlepiej nadaje się do tego cukier brązowy. Taka kawa postawi Twój umysł do pionu, od razu chce się działać. Tym smakiem zaskoczysz siebie i znajomych. Działa lepiej niż zwykła, codzienna kawa; uruchamia neurony do pracy. Nie pozostaje zatem nic innego jak wziąć się do pracy.

Najlepszy czas na pisanie prac jest właśnie teraz gdy podejmujesz decyzję, że zaczynasz i jesteś konsekwentny. Po prostu twórz książki na interesującej Cie tematyce i na podstawie tego co tam jest napisane, pisz swój własny tekst, swoimi słowami. Nie przepisuj, nie kopiuj, podchodź rzetelnie do sprawy pisania pracy. Ta metoda działa tak samo skutecznie jeśli chodzi pisanie prac każdego rodzaju. Nie ma znaczenia czy będą to prace magisterskie, prace licencjackie, czy nawet jeśli studia są juz za tobą i chodzi o prace MBA. Nie ważne. To jest jak wzór – gdy włożysz odpowiednią dawkę pracy, energii, czasu, kreatywności, samozaparcia etc. to wyniknie z tego to, że te prace dyplomowe zaczną powstawać, a Ty staniesz na najlepszej drodze ukończenia swojej dyplomówki. To nie jest wcale takie trudne, po prostu zacznij.