PRZED NAMI ŚWIĄTECZNY CZAS KTÓRY TRZEBA DOBRZE WYKORZYSTAĆ

Świąteczny czas, który jest przed nami skłania do refleksji i zadumy. To okres, kiedy warto przemyśleć swoje nastawienie do życia, rodziny, aktualnych zajęć, pracy i podejścia do swojego organizmu i umysłu.

To tez czas kiedy myślimy już o zmianach jakie chcemy wprowadzić w nadchodzącym nowym roku, świątecznych i noworocznych postanowieniach. To czas, kiedy pisanie prac odkładamy na bok, co nie znaczy, że nie mamy się doskonalić jako ludzie. Prace licencjackie poczekają, teraz czas na zadumę.

Spróbujmy wsłuchać się w swój organizm. Jego potrzeby. Może w przyszłym roku, albo już teraz potrzebny nam wypoczynek, albo więcej ruchu. Może powinniśmy bardziej zwrócić uwagę na dokształcanie, bo to może wkrótce zaprocentować.

Zadajmy sobie samym szczere pytania. Przed samym sobą ściemniać nie warto. Czy dieta od początku roku jest nam rzeczywiście potrzebna? Jeśli tak, to jaka? Jeśli tak, to czy potrafimy się dostosować do jej restrykcyjnych wymagań i wytrwać?

Czy wiemy jak się do tego zmotywować? Czy mamy kogoś, kto nam w tej motywacji pomoże?

A może inaczej. Chcemy w  końcu zostać bogaci? Mamy na to jakiś plan? Potrafimy być skuteczni w działaniu? Potrafimy znaleźć w sobie tyle siły, żeby nasz cel był nie tylko priorytetowy, ale też zaczął wychodzić ze sfery marzeń w sferę naszej rzeczywistości codziennej?

Być może chcesz być po prostu lepszym człowiekiem. Dla innych i dla siebie samego. Mającym określone wartości życiowe, które są stałe. Posiadającym dobre nawyki dotyczące ruchu odżywiania, relacji międzyludzkich czy pracy. Czujesz, że już jesteś lub możesz być pozytywnie zmotywowany do działań.

A może dopiero tego wszystkiego szukasz?

W święta możesz „wyluzować”, naładować akumulatory, coś fajnego obejrzeć, przeczytać, może w końcu się wyspać i normalnie zjeść (przejeść też, uważaj!).

Nie musisz nigdzie pędzić. Wykorzystaj ten czas dla siebie. Dla bliskich. Odłóż na razie to, czego jeszcze w tym roku nie zrobiłeś, jeśli jesteś już tym zmęczony. A po świętach wróć ze zdwojoną siłą. Żebyś mógł swoje postanowienia wprowadzić w życie, a nie tylko pozostawiać je w myślach o kolejnych szansach, które cię ominęły.