Pisanie prac magisterskich na sierpień wrzesień czas zacząć

Pisanie prac magisterskich na sierpień wrzesień czas zacząć. Jest już końcówka lipca, więc czas najwyższy by rozpocząć ten żmudny proces pisania pracy. W tytule jest praca magisterska, ale tego samego tyczy się praca licencjacka, czy inna forma pracy dyplomowej. Żeby ja napisać najpierw trzeba ją zacząć.

Wiem wiem, wakacje, lipiec, piwo, plaża kobiety i śpiew… Ale to nie będzie miało żadnego znaczenia gdy będziesz musiał czy musiała zdać pracę dyplomową na uczelni, a jej nie będzie. Nikogo wtedy nie będzie interesowało czy wypocząłeś/aś.

Nie skupiaj się na tym dlaczego nie możesz zebrać się za pisanie pracy. Każdy ma swoje powody, mniejsze lub większe, ale jeśli niczego nie napisał to i tak jest w punkcie wyjścia. Najgorsze co można zrobić to usiąść do pisania pracy, po czym zwątpić po paru minutach i odłożyć to na bliżej nieokreślona przyszłość. Chociaż to sformułowanie nosi w sobie pewien błąd logiczny. Powinno się raczej powiedzieć „dalej nieokreśloną przyszłość”. Albo zrobię to jutro. Kolejne sformułowanie z „samoniespełniającą się przepowiednią”. Otóż jutro nigdy nie następuje. Jeśli wczoraj postanowiłem sobie, że coś zrobię jutro, to dziś brzmi to tak samo – zrobię to jutro. W ten sposób nigdy ten dzień nie nadchodzi. Znasz ten stan?

Po prostu zacznij. Po prostu napisz coś.

Pisanie prac magisterskich na sierpień wrzesień czas zacząć właśnie teraz!