Po co pisze się prace zaliczeniową

Po co pisze się prace zaliczeniową

Praca zaliczeniowa to nie magisterka, czy licencjat, ale też może przysporzyć problemów studentowi. Praca zaliczeniowa ma za zadanie sprawdzić czy student pracuje i jak rozumie prace własną nad zadanymi zagadnieniami przez wykładowcę czy prowadzącego ćwiczenia. A może po prostu by było za co wystawić ocenę.

Są różnego rodzaju prace zaliczeniowe. Na studiach humanistycznych czy ekonomicznych najczęściej będą przybierać postać referatu czy eseju. Na studiach inżynierskich mogą być to nawet różnego rodzaju projekty.

Często jako pracę zaliczeniową traktuje się następujące opracowania: prace semestralne i prace kontrolne. Jak same ich nazwy wskazują ich celem jest podsumowanie nauki z całego semestru lub sprawdzenie wiedzy z jakiejś części semestru.

W ciągu ostatnich lat popularne się stało zadawanie studentom wykonania mini pracy licencjackiej. zazwyczaj to opracowanie o objętości 10-20 stron, opierające się na planie pracy licencjackiej. Są tam rozdziały, podrozdziały, wstęp, zakończenie a nawet bibliografia. Czyli skompresowana wersja pracy licencjackiej w kilkunastu stronach. Nad zasadnością idei tego typu można by napisać wiele, zarówno po stronie oponentów jak i popleczników, ale to nie jest miejsce i czas ku temu. Ważne by wiedzieć, że coś takiego istnieje.

Dla osób, które chciałby opracować swoją prace zaliczeniową przy użyciu nowoczesnych metod polecam artykuł na blogu Marilabo:

http://www.marilabo.pl/2014/03/jak-szybko-napisac-prace-zaliczeniowa-5-prostych-czynnosci.html

Po co pisze się prace zaliczeniową – dla jednych to strata czasu, ale profesorów to wykładnia Waszej pracy, ambitni studenci, Zatem do dzieła ! ! !