PORA NA IDOLA CZY NA MISTRZA ?

Dziś chwila refleksji i zadumy nad naszym konsumpcyjnym codziennym żywotem. Do rozważaniach „natchnęła” mnie dyskusja dwóch młodych studentek. Na przystanku autobusowym. Spod uczelni (może to istotne?)

Dziewczyny dosyć głośno wymieniały się wrażeniami na temat ciuchów i programów telewizyjnych oraz swoich …idoli.

Że o sukienkach mówi się wiosną. Nic a nic mnie nie dziwi. W końcu wiosna jest.

Tyle, że to nie takie zwykłe sukienki były treścią rozmowy, tylko te, w których Pani Małgorzata Rozenek-Majdan (a może odwrotnie?) paraduje po Dubaju i które one chciałyby mieć a jeszcze nie mają, bo musiały kupić tę małą czarną, którą Kasia Tusk reklamowała na blogu i co się rozeszła cała partia w jeden dzień.

Ale i tak jest dobrze, bo jedna z nich kupiła już taką żółtą krótką i złote buty jakie Rozenek miała w Iron Majdan a druga ma tę kurtkę, którą Lewandowska miała na zdjęciu z Instagrama…..A w ogóle ten Majdan to ma….i to teraz mega modne jest. Chodakowska teraz taką twarzową bluzę żółtą na Insta wrzuciła, wiesz jakiej to firmy? Bo kaskę bym na nią nazbierała….A ta Kuchta, widziałaś jej okulary? Ale czad! No zaje….ste! A wiecie, że Marina wyprzedaje szafę?

I tak słucham tego i myślę, że ogóle to ta cała rozmowa jest zaj…..sta na „Suchara codziennego” !

To tu: https://www.instagram.com/sucharcodzienny/

Jaki człowiek taki mistrz do naśladowania. Można tak powiedzieć?

No i fajnie, jak mówi nauczyciel z reklamy, który zamiast o Rezerwacie Gęgawy mówi młodzieży o przysmakach z McDonalda (i tu następuje wielka radość).

No i się dowiedziałam, czego wiedzieć nie pragnęłam. Wiedzę posiadłam chociaż się o nią nie starałam. Tylko sobie na przystanku stałam.

Z pewną taką nieśmiałością pragnę przypomnieć, że już maj. Niedługo obrony! Może marzenia o dubajskiej kiecce Iron Majdanki warto zamienić na pisanie prac? Ale to oczywiście tylko taka sobie sugestia.

Ktoś powiedział, że niemożliwe nie istnieje. Więc może za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (można pożyczyć od Harrego Pottera) staniecie się swoimi idolkami i żadna kiecka nie będzie spędzała wam snu z oczu, bo oczy innych będą wpatrzone w wasze Instagramy.