Przepowiednia pisanie prac 2016

Ten artykuł będzie inny niż reszta. Chcemy uświadomić i ostrzec Was drodzy studenci przed zmianami, które zostaną wprowadzone w roku 2016. Lepiej, żebyście dowiedzieli się o tym teraz i podjęli właściwe kroki i działania, niż obudzili się na jesieni przyszłego roku z ręką w nocniku.

Od tego roku na prawdę warto zadbać o to by praca dyplomowa, czyli prace magisterskie, prace inżynierskie czy tez prace licencjackie były pisane rzeczywiście rzetelnie. Chodzi tu o pisanie w taki sposób by w opracowywanym tekście nie było po prostu plagiatu. Nie chodzi o to, że Plagiat.pl będzie obecny na wszystkich uczelniach. To coś znacznie większego. Zresztą ten program już w większość uczelni państwowych i prywatnych już jest obecny.

w 2016 roku zostanie powołany do życia super program wykrywający plagiat w sprawdzanych pracach. Będzie znacznie potężniejszy od Plagiat.pl. Będzie mógł porównać Twoją pracę ze wszystkimi obronionymi pracami w kraju na przestrzeni ostatnich kilku lat.

To będzie trzęsienie ziemi na skalę jakiej nigdy nie było w edukacji. Nie trudno się domyślić, że dla wielu studentów idących na łatwiznę będzie to kłoda rzucona pod nogi. Celem jest jednak dokładne sprawdzenie, czy studenci piszą rzeczywiście samodzielnie. Ten program sprawi, że tysiące prac mogą nie przejść pozytywnie weryfikacji anty plagiatowej.

Jak się przed tym przestrzec? Jest tylko jedna metoda, która daję największą gwarancję braku kłopotów. Trzeba pisać samodzielnie, niczego nie spisywać, niczego, ale to niczego nie kopiować. Samodzielne pisanie może nie być wystarczające, bo mogą się zdarzyć fragmenty opracowań zbieżne już z czymś co kiedyś już powstało. Oczywiście takiej sytuacji nie da się przewidzieć i raczej tego typu zdarzenia będą incydentalne, ale będą występować. Trzeba będzie włożyć jeszcze więcej serca w pisanie prac, a wtedy się to opłaci.

Można spodziewać się, że rozwiązanie to będzie początkiem końca pisania prac dyplomowych. System w pewnym momencie będzie tak pełen treści podobnych, że się wręcz zapcha sam sobą.

Ale może tak się nie stanie, może to tylko czarnowidztwo. Ale uważajcie studenci, lepiej zainwestować w jakość niż mieć późnij ogromne problemy.

Będziemy publikować tu co jakiś czas aktualności dotyczące tej sprawy.

Jedna myśl na temat “Przepowiednia pisanie prac 2016

Komentarze są zamknięte.