Wpisz w grafik dnia pisanie pracy

Weź się w garść i wpisz w swój plan dnia pisanie pracy magisterskiej. To nie jest łatwe. Oczywiście nie mówię o wpisaniu w grafik, ale o wykonaniu tego zamierzenia jakim ma być w tym wypadku systematyczne pisanie. Twoja prac dyplomowa potrzebuje od Ciebie ZAANGAŻOWANIA, czyli konkretnej fizycznej i intelektualnej aktywności.

Pomyśl sobie, ze każdy człowiek sukcesu (a chcesz być człowiekiem sukcesu, prawda?) musi wykonywać wiele czynności i zadań w każdym dwudziestoczterogodzinnym dniu. Oni mogą, to też możesz. Dasz radę.

Tak naprawdę to już czas najwyższy żeby się zabrać do pracy. Do pisania pracy dyplomowej. Codzienne, systematyczne pisanie, przegląd materiałów czy korekty naniesione na części już napisanie przybliżą Cię do realizacji zamierzonego celu.

Masz już w grafiku jakieś cele, które planowane wcześniej realizujesz według nadanego i terminarzu? Ćwiczysz regularnie, umawiasz się regularnie na piwo, chodzisz do galerii handlowych na zakupy? I możesz na to znaleźć czas!

A na pisanie pracy jakoś tego czasu ciągle nie masz? Tak zaprzątają Cię inne zajęcia? Tak dużo czasu na nie poświęcasz, że na pisanie nie masz już czasu, ani 15 minut dziennie?

To nieprawda. Czas się znajdzie. Ważna jest tylko jego dobra organizacja. A jeszcze ważniejsza odrobina chęci, żeby tak zorganizować czas żeby go znaleźć nie tylko na przyjemności czy codzienne obowiązki takie jak: wyjście do pracy lub na uczelnię, zrobienie zakupów, oglądanie telewizji, czytanie gazety, przegląd internetowych plotek.

Przemyśl to. Tylko myśl nie nazbyt długo bo czas leci i teraz już naprawdę przyspiesza.

A Ty chyba nie należysz do tej grupy ludzi, która chce budzić się przysłowiowo z ręką w nocniku. No w każdym razie Ty nie musisz. Czas jeszcze masz, grafik zrób i zadbaj o regularność. Pisz dziennie tyle ile możesz, na ile Twój rozkład dnia Ci pozwala.

Ale odrzucić wymówki. One nie są Twoim sprzymierzeńcem.

Z drugiej strony, jeśli Twój czas poświęcony na codzienne pisanie ma być zupełnie bezproduktywny i masz ten czas tylko stracić to może faktycznie, zrezygnuj. Udawanie, że coś robisz też nie jest Twoim sprzymierzeńcem.

W pisaniu pracy ważne jest skupienie. Jeśli go nie ma pewnie niewiele osiągniesz. Ale przecież i Ty możesz skupić się przez godzinę, albo nawet tylko pół. I cierpliwie i zaangażowaniem przejść przez ten czas, który przeznaczyłeś na to by zostać magistrem czy inżynierem.

Ty wiesz i ja wiem. Liczą się efekty nie czcze gadanie.

WPISZ W GRAFIK DNIA PISANIE SWOJEJ PRACY

I faktycznie ją napisz.