ZAPLANUJ NAUKĘ DO EGZAMINÓW TAK ŻEBYŚ MIAŁ W PEŁNI WOLNE WAKACJE I MÓGŁ CIESZYĆ SIĘ CZASEM WOLNYM

Hipotetycznie każdemu uczniowi i studentowi powinno zależeć na jak najlepszych ocenach i wynikach w nauce. Ale, jako, że przecież wszyscy jesteśmy realistami (no może oprócz skrajnych marzycieli i wyznawców poglądów utopijnych w tej materii) wiemy, że to nie są cechy każdej uczącej lub zdobywającej wiedzę (może trochę na siłę) osoby.

Ale jak słyszymy takie słowa z ust naszego ulubionego (lub rzadko spotykanego, nieznanego nam ) wykładowcy:

No Panie Czesiu, to się Pan na dziś na nauczył. Pan nie zdał egzaminu. Więc spotkamy się jeszcze na egzaminie poprawkowym….

To flaki się człowiekowi wewnątrz ciała przewracają i niedobrze się robi, na wymioty zbiera i ogólny w….w, w człowieku wzbiera.

I tak dalej…

I o warunku (warunkowe zaliczenie etapu studiów)  już wspominać nie będę, żeby przykrości za dużo dziś nie opisywać. (W końcu miało być o wakacjach).

Można tego uniknąć?

Pytanie za sto punktów lub pytanie banał (nie mylić z pytaniem za milion dolarów). W przynajmniej 90 % przypadkach – TAK – da się tego uniknąć.

Metoda jest prosta

Miejmy trochę zrozumienia dla wykładowcy, który będzie musiał słuchać jakie głupoty (teorie bardzo własne) na egzaminie wygłaszamy.

Miejmy na uwadze to, że siedząc z nami i słuchając jak coś nieudolnie dukamy też, tak jak my traci cenny czas.

Miejmy na uwadze swój własny czas – jak się nauczymy za egzamin i go zdamy to termin poprawkowy mamy wolny . Jest tylko dla nas.

Miejmy na uwadze to, że jeśli do tej pory nawet lubiliśmy tego wykładowcę (albo go tolerowaliśmy chociaż) to teraz możemy zacząć go nie lubić (wrr- nienawidzić) za te ponowne niemiłe spotkania (niemiłe tym bardziej jeśli znów się nie nauczymy)

I tak dalej…

Przykłady możemy mnożyć. Ale po co? Chyba już wiecie o co chodzi?

 

Zarówno pisanie prac jak zdawanie egzaminów (już wkrótce przed Wami!) wymagają swego czasu. Chcecie sami sobie wmówić, ze jest inaczej?  Autosugestia, powtarzanie afirmacji – to chyba nie ten przypadek

Tagi: pisanie prac, prace inżynierskie, pisanie prac inżynierskich