Znajdź moc w wakacjach

Miałeś/aś kiedyś wrażenie, że twoje kolejne wakacje mijają bezproduktywnie? Tyle było zamiarów planów, marzeń i nic z tego nie wyszło?

Powoli docieramy do półmetka drugiego miesiąca tegorocznych wakacji. Jest jeszcze czas, żebyś z nich skorzystał ile się da i nie miał potem żalu, że znów jakiś fajny czas minął bezpowrotnie a Ty znów na tym nie skorzystałeś/aś.

Co możesz zrobić? Odpowiedź jest prosta: wiele rzeczy. Warto w wakacje odpocząć, zregenerować siły i nabrać dobrej energii na cały rok ciężkiej pracy. Od Ciebie zależy czy lubisz wypoczynek aktywny czy możesz wolisz leżeć plackiem na plaży lub na basenie. Ale lato to czas, który niejako wymusza na nas dodatkową aktywność. Dzień jest długi więc nie wypada tego nie docenić. Spacery, pływanie w jeziorze czy morzu albo wyjazdy w miejsca dotąd nieznane lub znane i lubiane tak, że domagają się wakacyjnych powrotów.

Zwiedzanie

I właśnie zwiedzanie to świetny pomysł na wakacje. Mówisz, że Cię nie stać, więc nie możesz tego zrobić? Ale kto mówi, że zwiedzać można tylko dalekie krainy? Może nie miałeś czasu dokładnie zwiedzić zabytków miasta, w którym aktualnie mieszkasz albo nawet pobliskiej okolicy? A miasteczka i wsie okoliczne? Może warto je zwiedzić, bo małe miasteczka są kapitalne na letnie dni. Mają swój czar i urok, więc czemu nie miałbyś się temu czarowi poddać i przeżyć kilka niezapomnianych chwil?

Znajomi i rodzina

W ciągu roku często nie masz dla nich czasu. A przecież są dla Ciebie ważni. Może właśnie wakacje są dobrym momentem żeby odświeżyć znajomości delektując się przy okazji smacznym regionalnym jedzeniem lokalnej kuchni w jakiejś cudnej knajpce? Dawno nie widziana ciocia może ucieszy się z wyjścia na kawę i ciastko? Przyjaciele dawno Cię nie widzieli, więc może warto się z nimi spotkać i opowiedzieć co nowego słychać.

Porządki i remonty

Może warto latem zrobić remont pokoju, który już zimą na pewno nie będzie możliwy do realizacji? Przecież każdy lubi żyć i pracować w ładnym miejscu. Pisać pracę przy biurku na którym jest porządek i mieć porządek w szafie, żeby nie było problemu z powtarzalnością „ja nie mam co na siebie włożyć”. Zapanuj nad chaosem latem. Zadbaj o estetykę, a to na pewno zaprocentuje.

Zaległości

Prawie każdy z nas ma jakieś zaległości w pracy, czytaniu, oglądaniu filmów czy jeśli chodzi o pisanie prac. Latem można być przecież równie produktywnym. Jeśli na przykład do tej pory pisanie prac Cię przerastało to może uda się teraz na tym skupić i coś w końcu wyprodukować. Albo przeczytać chociaż kilka książek z dawno zalegającej listy lektur dla Ciebie obowiązkowych?

Zrób co tylko chcesz, ale tak żebyś później nie żałował zmarnowanego czasu. Bo on nie wróci i będzie ci żal. A po co, przecież lato to taka piękna pora roku…