JAK MOŻE ZAROBIĆ STUDENT

Jak może zarobić student

Jedno z najczęściej zadawanych w Internecie pytań to: jak robić żeby się nie narobić a zarobić? Odpowiem Wam: każdy chciałby wiedzieć. Ja też, ale wiem tyle, że jeśli chcę zarobić muszę popracować. Z pustego i Salomon nie naleje.
Oczywiście wśród studentów jest wiele takich osób, które pracować nie muszą, bo powodzi im się dobrze z racji tego, że mają rodziców, którzy opłacają ich wszystkie zachcianki.
Jednak do tej grupy ciągle należą nieliczni.
Ostatnio obserwuję w „jakich branżach” pracują studenci. Zaprzyjaźnieni sąsiedzi studenci zajęli się niedawno spacerami z psami osób, które w tym czasie pracują. Właściciele psów są w pracy a studenci – zarabiają. Ile? Przeciętnie za godzinne wyspacerowanie pupila otrzymują wynagrodzenie 20-30 zł. Chociaż zdarzają się klienci, którzy płacą i 50 zł za godzinę. Dobrze? Wydaje mi się, że całkiem nieźle, za przyjemność jaką jest spacer z psem.

Studenci bywają pomysłowi i ci, którzy mają specjalistyczne umiejętności już na poziomie studiów mogą na nich dobrze zarobić. Do takich zajęć należy udzielanie korepetycji. Poszukiwane są zawsze korepetycje z języków obcych, matematyki, chemii, czy pomocy w pisaniu np. wypracowań. Godzina korepetycji to kwota od 30 zł w górę. Chyba, że ktoś jest zupełnie nowy na rynku albo wycenia swoje lekcje się poniżej przyjętej normy. Ale mając kilka osób chętnych na przykład na korepetycje z angielskiego i dając je kilka dni w tygodniu można zarobić około 1000-1500 zł miesięcznie.
Jak może zarobić student? Jest bardzo dużo sposobów na to by dobrze zarobić. I nie potrzeba do tego wcale iść na studia magisterskie, licencjackie czy inżynierskie. Różne prace są możliwe, ale trzeba wykazać się kreatywnością.

To tylko dwa wybrane „studenckie zawody”. Pewnie jest ich więcej. Ale i tak widać, że studenci maja smykałkę do interesów. Brawo Oni!

Pomysłowość i kreatywność może sprawić, że nigdy w życiu nie dojdzie do sytuacji, że nie będziesz mieć pieniędzy w portfelu. Pomysły szybko wchodzą do głowy i jeszcze szybciej ją opuszczają. Dlatego warto jest wszystko notować.