KREATYWNOŚĆ W PISANIU PRAC

Pomyśl czy chętnie czytałbyś to, co sam napisałeś w swojej pracy magisterskiej. Spróbuj ją przeczytać i stwierdzić obiektywnie czy napisany rozdział albo całość pracy jest interesujący?

Powiesz, że to przecież praca naukowa i jej atrakcyjność dla czytelnika nie ma większego znaczenia, bo kto poza promotorem będzie ją czytał?

A jeśli jednak ktoś przeczytać ją zechce, będzie próbował dzięki niej zgłębić wiedzę lub po prostu zainteresuje go twój temat? Co wtedy?

Może wtedy właśnie okaże się, że to czy twój tekst dobrze się czyta a przy okazji jest on wypełniony profesjonalną treścią skomponowaną logicznie i dobrą pod względem merytorycznym oraz stylistycznym?

Zadbaj o to aby twoja praca dała się czytać.

Nie nudź, nie kopij bezmyślnie gotowych, niesprawdzonych frazesów. Pisząc bądź kreatywny!

W wakacje wypocznij, naładuj akumulatory słońcem i przyrodą, pozbądź się negatywnej energii, wybiegaj, wypływaj tak aby także twój umysł mógł od września zacząć pracować na pełnych obrotach. Wzmocnij go jeszcze przez krzyżówki, planszówki, pochłanianie książek i filmów lub wakacyjnej pracy, która uczy cię podstaw zachowania w świecie dorosłego człowieka.

Swoje doświadczenia i spostrzeżenia wykorzystuj na co dzień. Ćwicz umysł na najwyższych obrotach. Pisanie prac to też dobry moment.

Kreatywność w pisaniu to także większe zaangażowanie w swoją pracę i wybrany temat oraz skupienie. Na każdej pracy, która ma być wykonana w sposób profesjonalny należy się skupić. Co to właściwie znaczy?

Musimy pisać w sposób świadomy, nieprzypadkowy. Ważne jest zaangażowanie.

Brak zaangażowania nie służy kreatywności. Tak więc analizujmy czytane materiały źródłowe, wyciągajmy z nich własne wnioski, starajmy się wniknąć w ich sens i pisząc pracę włożyć w nią swoje emocje i zdanie, które nada tekstowi głębszy wyraz. Twój ewentualny czytelnik to doceni!

Ważne jest odpowiednie podejście do swojej własnej pracy i szacunek do tego co robisz. Jeśli szanujesz swój czas, swój wkład pracy, to szanujesz samego siebie.

Znajdź swój złoty środek na pisanie prac. To też kreatywność!