Rewolucja z plagiatem w tle

Czy wiesz, że na zakup programów wyłapujących plagiat uczelnie wydały już wiele milionów złotych. Tylko z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dostały na ten cel sumę 35 mln zł. Każda uczelnia wyższa ma obowiązek sprawdzania każdej pracy dyplomowej pod kątem plagiatu. Jeśli myślisz, że Ci sie uda przemknąć z plagiatem i nikt tego nie wykryje – jesteś w błędzie. W Polsce jak sie wydaje na coś taką kasę to na pewno będzie sie chciało zwrotu z nawiązką. Kto za to zapłaci?? No Wy oczywiście, studenci.

Miliony na walkę z plagiatami

Ministerstwo Nauki przygotowuje już stosowne zmiany ustawowe, żeby wprowadzić jeden system. Program, z którego będą mogły korzystać uczelnie, ma powstać w ciągu roku. W systemie tym wszystkie prace znajdą się w jednej puli i każda nowa praca będzie porównywana z już istniejącymi. Czy to sprawi, że trzeba będzie obawiać się plagiatu bardziej? Niewątpliwie tak.

Na tej stronie pisaliśmy już wiele razy na temat plagiatu i co robić by się go ustrzec. Pod tym linkiem znajdziesz przekierowania do artykułu, w ktorym zebraliśmy więcej artykułow w tym temacie:

O plagiacie

Warto też przyjrzeć się poradnikowi Jak uniknąć plagiatu pod tym adresem: www.pisanieprac.co/ebook