Pisanie prac

UWAGA

STUDENCI

W związku koronawirusem zamykane są czasowo w Polsce uczelnie. Prawdopodobnie za moment także biblioteki będą zamykane. Nie wiadomo w jaką stronę się to potoczy, ale widać, że sytuacja jest dynamiczna, wiec można spodziewać się takiego biegu wydarzeń.

Dlatego jeśli wiecie lub przypuszczacie, że będziecie potrzebować pomocy, to zacznijcie rozglądać się już teraz za sprawdzoną pomocą. Taką znajdziecie m.in. na tej stronie w rubryce OGŁOSZENIA POLECANE.

Teraz nie ma się nad czym zastanawiać.

Nie dopuśćcie do tego by zostać z ręką w nocniku!

 

Informacja dla studentów zamawiających pomoc z naszej strony:

Serwis www.ogloszenia-pisanieprac.pl jest stroną ogłoszeniową, na której ogłaszają się firmy i osoby świadczące pomoc w pisaniu prac. Nie pośredniczymy, nie jesteśmy tu żadną stroną. To nie są nasi redaktorzy. W razie czego prosimy kierować swoje uwagi do firm i osób, które świadczą Wam pomoc, a nie do nas.

(…)

Witajcie na naszej stronie

Pisanie prac maturalnych już za Wami, Studenci. Praca maturalna to już przeszłość. Czas zmierzyć się z prawdziwym życiem studenta.

Prace zaliczeniowe to preludium do pisania prac dyplomowych. To najmniejsza, najdrobniejsza forma wypowiedzi studenta. Pisanie prac zaliczeniowych tanio wychodzi, zazwyczaj wystarczy parę książek, trochę kserówek, czasami Internet (chociaż to droga na skróty i nie powinno się z niej korzystać) i trwa krótko. Każdy student napiszę pracę zaliczeniową.

Pisanie prac licencjackich zaczyna się zazwyczaj na trzecim roku studiów. Praca licencjacka ma zazwyczaj objętość 40-70 stron. Bywają przypadki o mniejszej, jak i większej objętości. Pisanie pracy licencjackiej zajmuje średnio ok. 3 miesięcy studentom. Cena pracy licencjackiej to tygodnie spędzone w bibliotekach i czytelniach, wieczory z laptopem na kolanach i odmawianie wychodzenia na piwo z przyjaciółmi. Prace licencjackie są bronione i honorowane tytułem licencjata.

Pisanie prac magisterskich to zdecydowanie najtrudniejsza kategoria zdaniem wielu studentów. Oczywiście to kwestia indywidualna. Na pewno można stwierdzić że jest czasochłonna, zazwyczaj pisanie pracy magisterskiej zajmuje wiele miesięcy. Jeden semestr to adekwatny okres na takie pisanie pracy. Trzeba zatem mieć temat, ustalić plan i pisać pracę. Najlepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę tylko zacząć od pierwszego rozdziału. Jest to zazwyczaj rozdział wprowadzający do tematu pracy magisterskiej. Kolejne rozdziały bardziej wnikliwie podchodzą do tematyki opracowania. Czasami prace magisterskie są całkowicie teoretyczne, czasami część jest badawcza. Pisanie pracy magisterskiej w której formie jest łatwiejsze i przyjemniejsze – to zależy od człowieka, preferencji i tego w czym student czuje się lepiej. Czasami nie ma się jednak na to wpływu i trzeba po prostu sprostać jakoś tej sytuacji. Chociaż pomoc w pisaniu prac magisterskich może się przydać, to jednak warto wiedzieć jak samodzielnie napisać pracę magisterską. Cena pracy magisterskiej to czas, trud i czasami nieprzespane noce, ale warto. A nagroda jest przecież najlepsza, tytuł magistra, lub jak kto woli mgr przed nazwiskiem.

Prace inżynierskie są pisane na polibudach i kierunkach technicznych. Zdobywa się tytuł inżyniera. Pisanie prac inżynierskich to trochę inna zasada niż prace licencjackie czy prace magisterskie. Tu oprócz teorii często trzeba wykazać się praktyczną częścią pracy inżynierskiej, np. projektem jakichś zmian w omawianym zagadnieniu. Cena pracy inżynierskiej to niejednokrotnie godziny poświęcone badaniom. Dobra praca inżynierska jest jednak warto poświęceń.

Gdy już za nami jest praca licencjacka, praca inżynierska czy praca magisterska możemy zostać zaproszeni do kontynuowania nauki i pozostania na uczelni celem zdobycia tytułu doktora. Każdy z tych tytułów co prawda brzmi dumnie: inż., lic, mgr, ale jeszcze dumniej wygląda przecież dr przed nazwiskiem. Otwiera się przewód doktorski i także tu wiedzę potwierdza się poprzez pisanie pracy doktorskiej. Otóż praca doktorska to już naprawdę skomplikowana twórczość; tu już nie wystarczy biblioteka… Ale na razie lepiej zejdźmy na ziemię bo w dalszej części opisane zostały przykładowe wytyczne jak napisać pracę magisterską, licencjacką i inżynierska na podstawie wielu państwowych i prywatnych uczelni. Dowiecie się z tego opisu co zrobić by w odpowiedni sposób opracować pracę magisterską, pracę licencjacką czy pracę inżynierską. I nie zapominajcie o plagiacie. Każda z wymienionych prac musi być pozbawiona plagiatu, ponieważ plagiat może zdyskwalifikować Twoje opracowanie na większości uczelni.

dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, lubelskie: Lublin, Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Puławy, lubuskie: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Nowa Sól, Żary, Żagań, łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, małopolskie: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, mazowieckie: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, opolskie: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, podkarpackie: Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, podlaskie: Białystok, Suwałki, Łomża, Augustów, Bielsk Podlaski, pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Tczew, śląskie: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, świętokrzyskie: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, warmińsko-mazurskie: Olsztyn, Bartoszyce, Elbląg, Ełk, Iława, Ostróda, wielkopolskie: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, zachodniopomorskie: Szczecin, Koszalin, Stargard Szczeciński, Kołobrzeg, Świnoujście.

Pisanie prac, Pisanie prac, Pisanie prac, Pisanie prac,